Motýlek, beruška

Základní škola Zlaté Hory  

Fotografie školy

Máme dva přeborníky v přespolním běhu

V úterý 5. května vycestovala skupinka 13 našich žáků prvního stupně na okresní přebor v přespolním běhu do Jeseníku. Děti běhaly ve Smetanových sadech ve čtyřech kategoriích - zvlášť děvčata a zvlášť chlapci 2. - 3. tříd a 4. - 5. tříd. Naše výprava bojovala opravdu statečně a zpět do Zlatých Hor přivezla dva přeborníky. V kategorii 2. - 3. tříd zvítězil Lukáš Petrek, přebornicí v téže kategorii se za dívky stala Hanka Bastlová. Zcela nejmladším účastníkem byl náš žák druhé třídy Tomáš Bánovčan, který svým druhým místem ohromil a ochromil všechny třeťáky. Mezi čtvrtáky a páťáky si skvěle vedla také Veronika Pěčonková - 5. místo a Lucka Pichová - 10. místo. Vzhledem k velkému počtu závodníků je úspěšnost naší výpravy opravdu vynikající. Moc blahopřejeme!


Daniela Strečková