Motýlek, beruška

Základní škola Zlaté Hory  

Fotografie školy

Česko - polský lyžařský a snowboardový výcvikový kurz

V rámci česko-polského projektu "Sport pro všechny" se ve dnech 11.3. - 16.3.2018 uskutečnil v lyžařském areálu Dolní Morava lyžařský a snowboardový výcvikový kurz. Kurzu se zúčastnili žáci naší školy společně s žáky základních škol z polských měst Glucholazy a Paczków. Všichni účastníci kurzu absolvovali podle svého zaměření intenzívní výuku lyžování nebo snowboardingu, díky které získali kvalitní základy pro jízdu na lyžích nebo na snowboardu.
Součástí kurzu byly také zajímavé večení přednášky a zábavné akce (přednáška bývalého náčelníka Horské služby Jeseníky pana Graciase, prezentace širokého spektra lyžařských a snowboardových disciplín v podání Mgr.Tomáše Novotného a Mgr.Radoslawa Napieracze, zásady mazání lyží a snowboadrů v podání Mgr.Sylvy Tománkové a zábavný diskotékový večer v tanečním klubu). V pátek 16.3. jsme společně navštívili tzv. Stezku v oblacích, což je výrazná atrakce zimního střediska Dolní Morava. Jedná se o rozhlednu s velice zajímavou a netypickou konstrukcí, která tvoří výraznou dominantu okolních kopců. Bohužel nám nepřálo počasí, bylo zamračeno a nemohli jsme si proto prohlédnout okolní hory včetně Krkonoš, které jsou za příznivých podmínek dobře viditelné.

Výuku na snowboardu zajišťoval Mgr. Tomáš Novotný, výuku na lyžích Mgr. Sylva Tománková a Mgr. František Vrána.

  

 


František Vrána