Motýlek, beruška

Základní škola Zlaté Hory  

Fotografie školy

Okresní kolo Zeměpisné olympiády

 

V úterý 20. února se dva žáci naší školy zúčastnili okresního kola Zeměpisné olympiády, které se konalo na ZŠ Mikulovice. Soutěžilo se v geografických znalostech a dovednostech. V kategorii A (žáci 6. ročníku) dosáhl skvělého umístěni  Antonín Vesecký z 6. A, který skončil třetí z 12 soutěžících. Přestože se Antonín zúčastnil zeměpisné olympiády poprvé, už zaznamenal výraznější úspěch - moc mu gratulujeme a věříme v pěkné umístění i v příštím roce.

V kategorii C (společná pro 8. a 9. ročník) reprezentovala naší školu Jana Vašinková  z 8. třídy, která vybojovala druhé místo a postupuje spolu se žákem Gymnázia Jeseník na krajské kolo, které proběhne ve středu 28. 3. 2018. Janě blahopřejeme a držíme palce v dalším kole soutěže.

Soutěžícím jménem svým i vedení školy děkuji za přípravu na olympiádu a za velmi dobrou reprezentaci.

učitelka zeměpisu Alma Eminova 


Jitka Novotná