Motýlek, beruška

Základní škola Zlaté Hory  

Fotografie školy

Evropa kolem nás

Přírodovědno zeměpisná soutěž Evropa kolem nás je každoročně věnována žákům prvního i druhého stupně ZŠ.

V kategorii starších žáků /6. a 7. třída/ se letos přihlásilo pět tříčlenných družstev. Ke splnění úkolů různé obtížnosti se museli kluci a holky sejít mimo výuku. Součástí byla i dobrovolná výroba krmítka pro veverku, jehož se zhostila pouze dvě družstva. Podmínkou úspěchu byla vzájemná spolupráce, důslednost, trpělivost a splnění termínu odevzdání zadání. Ne vždy se soutěžícím podařilo dohodnout se, spolehnout se jeden na druhého, rozdělit si práci a dodržet stanovená pravidla. O cenné body tak některé skupiny přicházely zcela zbytečně! Nutné je však říci, že letošní zájem o tuto soutěž byl větší, než v předchozích letech. Z celkového počtu 29 družstev se žáci ze Zlatých Hor umístili na: 8., 15., 16., 19. a 20. místě, z toho osmému místu uteklo místo třetí o čtyři body!

V kategorii mladších žáků /4. a 5. třída/ soutěžilo šest týmů. Z počtu 41 družstev se umístili kluci a holky na 16., 17., 23., 25., 27. a 28. místě.

Výslekovou listinu lze shlédnout na informační tabuli ve vestibulu školy.

Gratulujeme!


Šárka Vojčáková