Motýlek, beruška

Základní škola Zlaté Hory  

Fotografie školy

Školní kolo biologické olympiády

Pondělní odpoledne /5.2./bylo věnováno biologické olympiádě. V přírodovědném klání, jemuž předcházelo studium textu o cca 80 stránkách, se sešli žáci 2. stupně. Necelé dvě hodiny se kluci a holky věnovali laboratorní práci, poznávání rostlin hub a živočichů a vědomostnímu testu.

Je velká škoda, že některé přihlášené skolila chřipka a že se do této soutěže hlásí stále méně žáků. Potíž bude zřejmě v tom, že jsou olympiády náročné, že je nutné, aby se soutěžící odpovědně připravovali /příprava trvá 3 měsíce/ a věnovali svůj volný čas pozorování přírody a zájmu o ní. Mnozí žáci využili poznatků z výuky. Pochvalu zaslouží šesťáci, kteří mají za sebou teprve půl roku přírodopisu a nemají tak možnost čerpat z vyuč.hodin. I když... i oni si poradili - pomohlo jim učivo přírodovědy z 1. stupně a vedení k zájmu o přírodu ze strany rodičů!

Vyhodnocení:

kategorie D /6. a 7.ročník/

1. místo: Veronika Waňková /7./

2. místo: Dana Hanulíková /6.B/

3. místo: Adéla Harazínová /6.A/

-

kategorie C /8. a 9.ročník/

1. místo: Vojtěch Ivan /9./

2. místo: Vojtěch Zapletal /8./

3. místo: Matěj Hromják /8./


Vítězové kategorií postupují do okresního kola v Jeseníku.

Blahopřejeme!

Šárka Vojčáková