Motýlek, beruška

Základní škola Zlaté Hory  

Fotografie školy

Okresní kolo Matematické olympiády

Ve středu 24. ledna proběhlo v Jeseníku okresní kolo Matematické olympiády kategorií Z5 a Z9, což jsou kategorie pro žáky 5. a 9. ročníku ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Letos nás v Jeseníku reprezentovali dva žáci 5. A třídy - Marie Hefková a Filip Bitara, a jeden deváťák - Erik Novotný.

V kategorii Z5 měli v okresním kole soutěžící za úkol vypočítat 3 příklady za 90 min. Filipovi se dařilo, mezi úspěšnými řešiteli obsadil 7. místo z 29 účastníků.

Příklady kategorie Z9 jsou samozřejmě výrazně těžší, 7 soutěžících mělo na řešení 4 příkladů celé 4 h. Příklady byly letos dokonce tak těžké, že se nikomu nepodařilo získat alespoň polovinu bodů (podmínka pro to, aby se stal soutěžící úspěšným řešitelem), Erik Novotný obsadil dělené 3. - 4. místo.

Blahopřejeme!


Jitka Novotná