Motýlek, beruška

Základní škola Zlaté Hory  

Fotografie školy

Čtvťáci a hvězdy aneb "není pátek jako pátek"

Není pátek, jako Pátek


Našim nevšedním pátkem se pro nás stal Pátek 20.10. Tento den jsme my čtvrťáci místo do školy vyrazili autobusem do Jeseníku. Kdo by ještě stále nevěděl, co se dá v Jeseníku zajímavého vidět, tak mu rádi poradíme. Nevšední zážitek vám může nabídnout Středisko volného času Duha. My jsme toho využili, a tak jsme měli možnost užít si pěkný školní den.


Navštívili jsme malou a příjemnou hvězdárnu. Zopakovali jsme si zde, co všechno si o vesmíru z předchozího ročníku pamatujeme, a své znalosti jsme si ještě rozšířili. Na vlastní oči jsme viděli, jak vypadá nekonečno.


A že nejsme žádní klidní žáci, tak jsme si celý pobyt zpestřili hrou na africké bubny. Při té příležitosti jsme se naučili, jak se můžeme pomocí bubnů pozdravit. Nejen že umíme „dobrý den“, ale taky „dobrou noc, dobrý večer, ahoj a čau“. Aby to nebylo jen tak jednoduché, tak jsme se dělili do různých skupinek a každá skupinka bubnovala jiný pozdrav, no to se pak hned pozná, kdo má rytmus v těle, a kdo se jenom veze.


Pokud budete mít zájem přiučit se něco nového stejně jako my, tak neváhejte.


Za pěkný den děkujeme pracovníkům Střediska volného času Duha Jeseník.


Ale zapomenout nemůžeme ani na naše pomocníky při zajištění dohledu nad námi divochy. Velké poděkování patří našim maminkám paní Buchtové a paní Procházkové. Tatínky zastoupil pan Cikuras a zapomenout nemůžeme ani na asistentku paní Vaďurovou.


Všem žákům čtvrťákům patří poděkování za pěkné chování nejen v dopravních prostředcích, kterými jsme cestovali, ale taky při všech aktivitách, kterých jsme se zúčastnili.


Pavla Vodáková