Motýlek, beruška

Základní škola Zlaté Hory  

Fotografie školy

Orienťák na mikulovické Muně

Ve středu 4. října 2017 proběhla další aktivita česko-polského projektu "Sport pro všechny" - orientační běh.

 

Cílem bylo seznámit žáky s tímto přírodním sportem a snad i trochu odbourat obavy z orientace v neznámém prostoru podle mapy. Akce byla připravena pro 60 dětí - 20 z Głuchołaz, 20 z Paczkowa (část jejich výpravy nakonec tvořili žáci z Javorníku) a 20 dětí z naší školy. Po nezbytné teorii a seznámení se zvláštnostmi orienťácké mapy přišlo rozdělení do trojic. A pak už hurá na připravenou trať. Někteří trasu proletěli za zhruba dvacet minut, jiní blouděním strávili hodinu a půl.

 

Pro případ, že by základní trať byla někomu málo, jsme měli připravenou ještě druhou, obtížnější variantu. Některé trojice na ni vyrazily okamžitě a s velkým nadšením, některé po kratším váhání, nakonec se vydalo podruhé do lesa celkem patnáct trojic.

 

O výsledky vůbec nešlo, ale diplomy obdržely nejrychlejší trojice z první, "povinné" trati. Důležitější bylo, že se účastníci něco nového naučili a někteří i stihli navázat nová přátelství. A protože i nádherně vyšlo počasí, panovala všeobecná spokojenost.

 

Pár ilustračních fotografií je v galerii.


Tomáš Novotný