Motýlek, beruška

Základní škola Zlaté Hory  

Fotografie školy

O krále Habiny

V úterý 3. října 2017 se malá výprava žáků naší školy již potřetí zúčastnila okresního závodu v orientačním běhu. Akci v lesích u Vidnavy opět pořádala Duha Jeseník ve spolupráci se ZŠ Vidnava a profesionálními pořadateli z SK Haná Orienteering.

 

Počasí bylo tentokrát hodně špatné, prakticky nepřetržitě pršelo, důležité bylo, že se dalo před závodem i po závodě někam schovat. A zázemí včetně občerstvení měli pořadatelé připraveno perfektní.

 

Ve čtyřech kategoriích startovalo celkem jedenačtyřicet dvojic či trojic, v lese se tak ztrácelo a nacházelo téměř devadesát dětí. Většina byla domácích, osm dvojic nasadila do soutěže ZŠ Žulová, pět dvojic ZŠ Vápenná, tři dvojice ZŠ Jeseník, jednu dvojici ZŠ Supíkovice a dvě dvojice přijely ze Zlatých Hor. Obě naše dvojice startovaly v kategorii starších chlapců a v obou jsme měli někoho s orienťáckými zkušenostmi.

 

A zkušenosti se projevily, mezi osmi týmy v této kategorii vyhráli Erik Novotný a Filip Kmínek, třetí místo vybojovali Radek Jedlička a Richard Tesár.


Tomáš Novotný