Motýlek, beruška

Základní škola Zlaté Hory  

Fotografie školy

Dopravní soutěž v České Vsi

23. 6. 2017 se v areálu Základní školy Česká Ves konala dopravní soutěž žáků 6. tříd – v naší skupině byli žáci ze ZŠ Jeseník a ZŠ Česká Ves. Zlatohorští šesťáci před samotnou soutěží absolvovali přednášku o dopravních předpisech s preventistkou a tiskovou mluvčí Policie ČR v Jeseníku  por. Ing. Terezou Neubauerovou, poté absolvovali testy. Jejich bodový zisk (resp. bodová ztráta) byl odeslán do ZŠ Česká Ves, kde následně pod vedením Mgr. Josefa Zbýňovce proběhla přednáška o první pomoci, která byla taktéž uzavřena testováním všech účastníků. Pak už na žáky čekaly jízdy na kole na dopravním hřišti u školy. Žáci po skupinkách absolvovali jízdu ke stanovištím uvedeným na přidělené kartičce, kterou kontrolovali policisté a ti také přidělovali trestné body za nedodržení pravidel silničního provozu. Již po testování bylo jasné, že máme ,,dvě želízka v ohni“. A naše očekávání se vyplnila, když byly všechny úkoly vyhodnoceny:  1. místo obsadila Terezie BÁTKOVÁ a 2. místo si vybojoval žák Tibor KLOHNA. Moc blahopřejeme! Na závěr je třeba poděkovat za připravené občerstvení, oběd pro všechny účastníky a také odvoz přistaveným autobusem – pan řidič byl velmi trpělivý a od bezpečného řízení se nenechal odradit zpěvem přepravovaných žáků!

 

Několik snímků z akce je ve fotogalerii.


Danuše Kubová