Motýlek, beruška

Základní škola Zlaté Hory  

Fotografie školy

Návštěva Poštovní štoly

Deštivé ráno vystřídalo slunečné počasí, a tak se žákům 9. ročníku podařilo nezmoknout, pocítit teplotu 70C , NEvidět absolutní tmu, vyslechnout si zajímavosti z historie hornictví ve Zlatých Horách, poznat podzemní prostory a jejich krásu, uvědomit si, co vše slyšeli ve výuce a nyní v terénu, potkat archelogy a geology, uvědomit si, jak je důležitá bezpečnost práce a ochranné pomůcky - helma, jak je nutná disciplina a dodržování předpisů.

A až zase omladinu chytne touha po nepoznaném, snad vyrazí za krásami přírody, a to ne virtuálně :-).

P.S. Když jsem se žáků ve škole ptala, kdo zde již byl, zvedla se jedna ruka...před vchodem do štoly se ozvali ještě další žáci, že zde již byli...absolvovali návštěvu znovu, jeden z nich dokonce jen v košili, jako ,,prý tenkrát,,...zpočátku jsem se zhrozila, že pouze 1 z 21, ale nebylo zase tak nejhůř :-)

Děkujeme panu Tichopádovi za umožnění prohlídky, provedení a poutavé vyprávění!


Šárka Vojčáková