Motýlek, beruška

Základní škola Zlaté Hory  

Fotografie školy

Naše město aneb jak jsme se stali zastupiteli a radními

Součástí občanské výchovy je i povědomí o vedení města, lidech, kteří byli zvoleni ve volbách a o jejich činnosti. Čili volby, městské zastupitelstvo a rada. Vzhledem k tomu, že šesťáků - kluků a holek, kterých se toto téma týká je 25 a nechtěli jsme, aby byl někdo smutný :-(, byli zastupiteli všichni. Žáci měli za úkol promyslet, sepsat a navrhnout, co by bylo pro Zlaté Hory přínosné, co  by se dalo změnit, vybudovat, popřípadě odstranit. Mezi navrženými byly:

 • větší volnočasové hřiště pro starší žáky a mládež,
 • oddychový prostor pro seniory - park,
 • krytý bazén nebo koupaliště,
 • oprava domů na náměstí, zboření starých neopravitelných,
 • výstavba chodníků - Ondřejovice, Salisov,
 • veřejné osvětlení - rozšířit,
 • oprava ,,kluzáku,,
 • obchodní centrum - oděvy, obuv,
 • útulek pro zvířata,
 • cyklostezka,
 • více pracovních míst pro dospělé...

Následně došlo k volbám radních, kteří po delší vzájemné diskuzi vybrali několik návrhů. Vyhlášení se ujala i jmenovaná starostka Bára, která rozhodným hlasem s velkou dávkou diplomacie vynesla rozhodnutí. Následoval společně sestavený a napsaný dopis panu sarostovi Milanu Rácovi s podpisy všech žáků, který zanesli zástupci třídy na podatelnu MěÚ. 

Pan starosta nás navštíví po vzájemné dohodě na počátku nového školního roku. Kluci a holky si už připravují otázky!


Šárka Vojčáková