Motýlek, beruška

Základní škola Zlaté Hory  

Fotografie školy

Vitamínový den 2.třída

Není úterý jako úterý. Tohle bylo plné vitamínů. MKfruit dodává žákům prvního stupně každý měsíc ovocné svačinky v rámci programu Ovoce do škol a dnes nám připravili ve školní jídelně opravdu krásně barevnou ochutnávku na téma Zelenina. Děti si pochutnávaly na čerstvé zeleninové šťávě z řepy, ovocném smoothie, jablečném džusu a nejvíc se jim líbily zeleninové špízy, které si mohly podle své chuti nakombinovat z mrkve, řepy, rajčátek, celeru, okurky a jablka. Plní vitamínů a s dobrou náladou jsme potom ve výtvarné výchově kreslili kamarády Ovocňáčky, které jsme zase na oplátku darovali zaměstnancům firmy MKfruit, kteří pro nás vše tento den připravili. A tím naše téma Ovoce a zelenina nekončí. Ve čtení jsme uspořádali soutěž o nejhezčí pohádku nebo příběh, jak jinak než na téma OVOCE. Tak jsme nakonec třídním bodováním vyhlásili dva vítěze, kteří získali Řád zlatého fruitíka - Barunka Máčalová a Adélka Tazbírková. Krásné pohádky vymyslely i Terezka Harazínová, Anička Kotoulková a Adélka Trličíková. Tento den se dětem ve škole moc líbil a věřím, že ovoce a zelenina se v jejich svačinkách bude objevovat stále více. Takové špízy by si prý přály každý den. 

 

Fotogalerie zde


Sylva Tománková