Motýlek, beruška

Základní škola Zlaté Hory  

Fotografie školy

17. ročník turnaje O putovní sako

Stejně jako v loňském roce se hrálo v Polsku. Ovšem tentokrát (v úterý 25.4.2017) v Paczkově - "Trenýrky" i "Sako" byly součástí projektu, v němž je naším partnerem Gminne Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie.

 

Letos se přihlásilo 11 družstev, Nysa se na poslední chvíli odhlásila a na turnaji se tak sešlo 10 týmů. Hrálo se ve dvou pětičlenných skupinách na třech hřištích. Zkrácení setů na začátky při stavu 7:7 se ukázalo jako nedostatečné - turnaj tentokrát končil až po 16. hodině.

 

Výkonnostně byla letos jasně nejsilnější ZŠ Velká Dlážka Přerov, velmi kvalitně hrála ještě ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice a Publiczne Gimnazjum Paczków. Potom už byla výraznější výkonnostní mezera a následující týmy se mezi sebou různě "okrádaly" o body. O pořadí od 4. do 10. místa tak rozhodovaly detaily, nadšení a momentální rozpoložení.

 

Naše holky hrály v sestavě Adéla BrňákováKatka GotthardováRadka GotthardováZuzka HefkováBára KahounováKája KalabisováVerča SiarkováSysa TománkováMája Tomaštíková a Bea Závěšická. Začátek byl hodně dobrý, postupně začaly holky vadnout a podléhat tomu, že nejsou v nejsilnější sestavě a úplně se jim nedaří. V samém závěru, po vyřazení z turnajového pavouka, aspoň ubojovaly dodatkový set s Javorníkem o vítězství v okresním kole.

 

Výsledky všech zápasů a celého turnaje jsou zde. Článek a několi fotografií je na webu našeho partnera zde.


Tomáš Novotný