Motýlek, beruška

Základní škola Zlaté Hory  

Fotografie školy

Krajské kolo dějepisné olympiády

     Dne 23. 3. 2017 se konalo v Předmostí u Přerova krajské kolo dějepisné olympiády. Naši školu reprezentovala Halka Vašinková, žákyně devátého ročníku. Ve velké konkurenci 30 dětí obsadila úžasné druhé místo. Do celostátního kola postupoval vždy vítěz a dle počtu bodů nejlepší účastníci bez ohledu na kraj, ve kterém žijí. Postupovalo celkem 35 dětí z celé České republiky. Ústřední kolo se letos bude konat v Brně, akce bývá několikadenní, soutěžící plní řadu úkolů, píší práci atd.

     Nastalo období očekávání, šance na postup byla veliká. I přesto, že postup do ústředního kola Halce nakonec unikl o vlásek, určitě nezklamala. Doufám, že ji láska k historii neopustila a bude i nadále pronikat do tajů minulosti.    


Hana Výtisková