Motýlek, beruška

Základní škola Zlaté Hory  

Fotografie školy

Příběhy našich sousedů

     Naše škola se v tomto školním roce zapojila do projektu Příběhy našich sousedů, který organizuje společnost Post Bellum. Žáci devátého ročníku, a to Petr a Matěj Sekaninovi, Sylva Tománková, Marie Tomaštíková, Nela Blahutová, Adriana Bastlová, Kateřina Vaďurová, Patricie Pavlásková a Lucie Smékalová, vytvořili dva týmy pod vedením paní učitelky Hany Gabriš Syptákové a Hany Výtiskové.

     Oba týmy pracovaly od listopadu 2016, scházely se s vybranými pamětníky Zlatých Hor a zpracovávaly různými technikami jejich životní příběh. A tak vznikla jedna malá rozhlasová reportáž a jeden krátký dokument. Na Jesenicku se do tohoto projektu zapojilo šest týmů. Práci všech týmů bude hodnotit odborná porota. Výsledky naší práce můžete vidět na veřejné soutěžní prezentaci, která se uskuteční 22.4. 2017 v Tančírně v Račím údolí.  Začátek prezentace je v 15 00 hodin. Všichni jste srdečně zváni.

                                                                                                                             Za organizátory: Hana Gabriš Syptáková a


Hana Výtisková