Motýlek, beruška

Základní škola Zlaté Hory  

Fotografie školy

Biologická olympiáda - kategorie 6. a 7. ročník ZŠ

Dnes, tj. 10.4.2017, se Antonín Vávra /7./ a Michaela Kašperáková /6./zúčastnili okresního kola Biologické olympiády v Jeseníku. 

Žáci se do této soutěže museli kvalifikovat nejen umístěním /1. - 3. místo ve školním kole/, ale také vstupním úkolem. Tonda si vybral Pobytová znamení /tzn. co po sobě zanechali živočichové, důkaz toho, že byli nebo žijí na učitém místě/ a Míša sáhla po tématu Stopy /fotodokumentace, nákres do mapy, výroba sádrových odlitků stop a sestavení sbírky/. Každý z obou soutěžících se ,,popral,, se svým úkolem...je pravda, že se žáci svého výzkumu mohli chopit dříve, ale aspoň si vyzkoušeli, jaké jsou to nervy, když se něco dělá na poslední chvíli...

Tímto bych chtěla poděkovat maminkám - paní Vávrové a Kašperákové za trpělivost a podporu svých dětí a Veronice Strouhalové za ochotu a doprovod na soutěž.

Tondovi a Míše gratuluji k jejich úspěchu a i když neobsadili přední místa, vyzkoušeli si, jak to na BIO olympiádě ,,chodí,, a určitě se dozvěděli i mnoho nových a zajímavých informací.


Šárka Vojčáková