Motýlek, beruška

Základní škola Zlaté Hory  

Fotografie školy

Projektová hodina POVOLÁNÍ - 2.tř.

Ve druhé třídě v předmětu Člověk a svět jsme si s dětmi připravili projektovou hodinu na téma Povolání - čím chci být ? Snad každé dítě má nějakou představu, čím by chtělo být, až bude dospělé. Děti si nachystaly potřebné přestrojení, pomůcky a krátké informace ke svému zatím vysněnému povolání. Tak se nám v pátek ve třídě sešlo hned několik zvěrolékařek, dětských lékařek, dále zpěvačka, cukrářka, gymnastka, číšník, baletka, řidič, automachanik (dívka), kadeřnice, chemik, malířka, učitelka, fotbalista, hajný (dívka). Moc mě potěšilo, že to děti vzaly tak vážně a svědomitě se připravily. Z jejich referátů jsme se dozvěděli, že automechanik přezouvá pneumatiky, opravuje defekty, měří geometrii a je často špinavý (Johanka Horáková). Zpěvačka zpívá písničky, nosí různé kostýmy a vystupuje v koncertním sále nebo na festivalech (Anička Kotoulková).Řidič kamionu má na starosti náklad a výklad zboží, musí umět rychle reagovat a nebude vůbec doma! (Míra Jeřábek). Baletka tančí balet na špičkách a potřebuje na nohy piškoty ( Bára Nevosadová). Číšník pracuje v restauraci, podává pokrmy a nápoje a lidé mu za to platí ( Čeněk Papadopulos). Veterinární lékařka léčí zvířata, musí k nim mít pěkný vztah a taky vysokou školu. Pomáhá při porodech telat, je zručná, rychlá a přesná ( Adélka Trličíková, Lucka Nevosadová, Míša Kotásková). Gymnastka musí mít jedničku z tělocviku, dělá buď gymnastiku moderní nebo akrobatickou, je pružná a cvičí s náčiním, ale i bez něj ( Natálka Hudáčková). Cukrářka vytváří něco, co druhým chutná, zdobí dorty fondánem a marcipánem, peče i sušenky ( Terezka Harazínová). Dětská lékařka vyšetřuje a léčí děti, pomáhá jí sestra. Nosí bílé oblečení a pracuje v ordinaci ( Bára Máčalová, Klára Kostelňáková). Přála bych dětem, aby si své povolání v budoucnosti vybraly správně, líbí se mi, že už ve druhé třídě mají určitou představu, čím by mohly být.

Fotogalerie zde

 


Sylva Tománková